Juniorski teški četverac u B finalu

Juniorski četverac bez kormilara Veljko Milovanović, Pavle Simić, Radoš Milićević, Aleksa Popović nije uspeo da se plasira u finale Svetskog prvenstva u Roterdamu pošto je u subotu, 27. avgusta 2016, zauzeo šesto mesto u polufinalu. Vukašin Pivač 24. u juniorskom skifu. U nedelju, 28. avgusta, juniorski četverac sa kormilarom Vuk Mladenović, Veselin Tričković, Vanja Obradović, Damjan Lazić, kormilar Vuk Mladenović bori se od 11 č za svetsko odličje

U subotu, 27. avgusta 2016, na Svetskom prvenstvu za juniore u Roterdamu veslala su dva srpska čamca. Četverac bez kormilara Veljko Milovanović, Pavle Simić, Radoš Milićević, Aleksa Popović nije uspeo da se plasira u finale, pa će se u nedelju, 28. avgusta, od 10,50 č boriti za plasman od sedmog do 12. mesta. Naš teški četverac je s vremenom 7:17.92 zauzeo šesto mesto u drugoj grupi polufinala iz koje su se u finale plasirali čamci Rumunije (6:53.60), SAD (6:57.65) i Nemačke (6:59.45). Četvrto i peto mesto zauzele su posade Kanade (7:05.32) i Južnoafričke Republike (7:09.67), a one će, poput Srbije, veslati u B ifnalu. Iz prve grupe polufinala u finale su otišli čamci Velike Britanije (6:50.05), Italije (6:51.63) i Grčke (6:56.06), a u B finale posade Belorusije (7:01.12), Uzbekistana (7:11.25) i Francuske (7:15.68). Vukašin Pivač je zauzeo 24. mesto u juniorskom skifu pošto nije veslao trku D finala. Prethodno, Pivač je u drugoj grupi polufinala C/D s vremenom 8:21.00 zauzeo četvrto.

U nedelju, 28. avgusta, poslednjeg dana šampionata u Roterdamu na stazi, pored četverca bez kormilara Veljko Milovanović, Pavle Simić, Radoš Milićević, Aleksa Popović, koji vesla B finale, naći će se još jedan spski čamac. U 11,50 č četverac sa kormilarom Vuk Mladenović, Veselin Tričković, Vanja Obradović, Damjan Lazić, kormilar Vuk Mladenović boriće se za svetsko odličje. Naš čamac, koji je na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu za juniore u Trakaiju postao viceprvak Starog kontinenta, za rivale u okršaju za postolje imaće posade Australija, SAD, Nemačke, Italije i Turske.

Satnica srpskih čamaca na SP u Roterdamu u nedelju, 28. avgusta

B finale – JM4- Veljko Milovanović, Pavle Simić, Radoš Milićević, Aleksa Popović – SRBIJA, Uzbekistan, Belorusija, Kanada, Južnoafrička Republika, Francuska, 10,50 č

Finale – JM4+ Vuk Mladenović, Veselin Tričković, Vanja Obradović, Damjan Lazić, kormilar Vuk Mladenović – SRBIJA, Turska, Nemačka, Italija, SAD, Australija – 11,50 č