Osmerac sedmi, Jošićeva deseta na svetu

Srpski osmerac Nikola Cvijetić, Igor Đerić, Dušan Slavnić, Nemanja Lečić, Miloš Milićević, Uroš Dimitrijević, Marko Ristić, Zoran Rajić, kormilar Mateja Jošić trijumfom u B finalu završio takmičenje na Svetskom prvenstvu za juniore u Hamburgu. Ljiljana Jošić treća u B finalu

Trkama u B finalima osmerca Nikola Cvijetić, Igor Đerić, Dušan Slavnić, Nemanja Lečić, Miloš Milićević, Uroš Dimitrijević, Marko Ristić, Zoran Rajić, kormilar Mateja Jošić i Ljiljane Jošić u skifu Srbija je u nedelju, 10. avgusta 2014, završila učešće na Svetskom prvenstvu za juniore u Hamburgu. Osmerac Nikola Cvijetić, Igor Đerić, Dušan Slavnić, Nemanja Lečić, Miloš Milićević, Uroš Dimitrijević, Marko Ristić, Zoran Rajić, kormilar Matija Jošić trijumfom je stavio tačku na takmičenje u Nemačkoj. U B finalu ove discipline s vremenom 6:25,11 osvojio je prvo mesto koje mu je donelo sedmu poziciju u ukupnom plasmanu. Posle našeg čamca kroz cilj ove trke prošle su Rusija (6:28,18), SAD (6:31,71) i Austrija (6:45,96). Naš osmerac, koji je u Hambrugu debitovao u ovom sastavu, od početka krenuo sa jasnom namerom da šampionat završi sa pobedom. Iako je posle prvih 500 metara bio drugi, iza SAD, naš čamac je ubrzo izbio na čelnu poziciju koju je rutinski čuvao do kraja.

Naša skifiskinja, koja će i dogodine moći da se takmiči u juniorskoj konkurenciji, u ukupnom plasmanu zauzela je 10. mesto u konkurenciji 33 najbolje svetske juniorke. U B finalu je s vremenom 9:12,67 zauzela treće mesto iza čamaca Ukrajine (8:53,68) i Belorusije (8:59,17), a ispred SAD (9:16,01), Italije (9:33,66) i Hrvatske (9:35,82). Jošićeva je povela trku i bila je nakratko na čelu ali su je do prolaska kroz prvih 500 metara pretekle Ukrajinka i Beloruskinja i taj poredak prvih tri je ostao do kraja.

Dan ranije srpski četverac skul Milan Mijić, Luka Vrbanski, Kristijan Stevanović, Filip Prodanović zauzeo je ukupno 16. mesto pošto je u svojoj poslednjoj svojoj trci na šampionatu zauzeo četvrto mesto u C finalu s vremenom 6:02,56. Prva tri mesta zauzele su posade Češke (5:55,02), Italije (5:55,04) i Čilea (6:00,86), dok su peto i šesto mesto pripali Kini (6:07,00), odnosno Litvaniji (6:13,14).