Ljiljana Jošić u polufinalu, osmerac u B finalu

Osmerac Nikola Cvijetić, Igor Đerić, Dušan Slavnić, Nemanja Lečić, Miloš Milićević, Uroš Dimitrijević, Marko Ristić, Zoran Rajić, kormilar Mateja Jošić za dlaku je ostao bez plasmana u finale Svetskog prvenstva za juniore u Hamburgu pošto je u repesažu zauzeo treće mesto sa svega 50 stotinki zaostatka za drugoplasiranom Velikom Britanijom. Ljiljana Jošić u polufinalu skifa, četverac skul Milan Mijić, Luka Vrbanski, Kristijan Stevanović, Filip Prodanović za plasman od 13. do 24. mesta

Srpski osmerac Nikola Cvijetić, Igor Đerić, Dušan Slavnić, Nemanja Lečić, Miloš Milićević, Uroš Dimitrijević, Marko Ristić, Zoran Rajić, kormilar Mateja Jošić za dlaku je ostao bez plasmana u finale Svetskog prvenstva za juniore u Hamburgu. Naš čamac je, u četvrtak, 8. avgusta 2014, u repesažu ove discipline s vremenom 5:54,81 zauze treće mesto i tako ostao prvi ispod crte za finale. Prva dva mesta osvojile su Francuska (5:53,60) i Velika Britanija (5:54,31), koja je za svega 50 stotinki bila bolja od Srbije. Pored naše posade u nedelju od 10,47 č u B finalu veslaće i SAD (5:56,27), Rusija (6:00,96) i Austrija (6:05,88). Naš osmerac je nešto slabije startovao. Posle prve četvrtine trke bio je četvrti, ali je na ulasku u drugu polovinu repesaža izbio na drugo mesto. Tu poziciju je držao sve do poslednjih 300 metara. Čamac Velike Britanije, koji je stalno pretio, izbio je na drugo mesto. Uprkos ogromoj želji i naporu naši momci su u neizvesnom i uzbudljivom finišu za malo ostali bez finala. Dan ranije do najboljih šest su direktno kroz kvalifikacije stigle Holandija, Italija, Nemačka i Španija.

U petak je uspešan dan imala Ljiljana Jošić koja se plasirala u polufinale ove discipline. Naša skifiskinja je s vremenom 8:17,61osvojila treće mesto u četvrtoj grupi četvrtifinala u kojoj su prvo i drugo mesto, koja su takođe vodila u polufinale, zauzeli čamci Francuske (8:04,98) i SAD (8:17,32). U borbu za plasman od 13. do 24. mesta otišle su Mađarska (8:23,61), Paragvaj (8:23,79) i Tunis (8:32,55) . Jošićeva je posle prvih 500 metara bila treća, ali je tu poziciju nakratko izgubila na prolazu kroz prvu “hiljadarku”. Ipak, u drugoj polovini trke vratila se na treće mesto koje je sa velikom sigurnošću čuvala do kraja. Polufinale je na programu u subotu od 13,03 č, finale u nedelju 15,15 č, a istog dana od 10,40 č B finale.

Četverac skul Milan Mijić, Luka Vrbanski, Kristijan Stevanović, Filip Prodanović nije uspeo da se plasira u polufinale pošto je u svojoj grupi četvrtfinala s vremenom 6:13,16 zauzeo peto mesto. U polufinale iz ove grupe plasirale su se Velika Britanija (6:05,18), Belgija (6:08,46) i Belorusija (6:10,24) dok će četvrtoplasirana Kina (6:10,63) i šestoplasirana Litvanija (6:17,61), poput našeg čamca, u subotu od 9,44 č veslati za plasman od 13. do 24. mesta. Srpski četverac skul od samog početka trke je zaostao za vodećom trojkom. Na prolasku kroz 500. i 1.000 metara bio je četvrti sa oko dve sekunde zaostatka za trećim Belgijancima. Pred ulazak u poslednjih 500 metara naše reprezentativce je sustigao čamac Kine pa su do kraja ostali na petom mestu.