Page 59 - 2009

Basic HTML Version

Jovan Đuričić je finalnu trku u disciplini skif za lake veslače izveslao u vremenu 8:20,12, dok je
naš dvojac bez kormilara, koji veslaju Igor Perzić i Miloš Čudić, deonicu od 2000 metara prešao
za 7:57,72 .
Današnjim finalnim trkama završeno je XI Svetsko univerzitetsko prvenstvo u Segedinu, a
naredno Svetsko univerzitetsko prvenstvo će se održati 2012. godine u Banjolesu, Španija.
Dvojac bez kormilara peti na Olimpijskim igrama mladih u
Singapuru
Nikola Simović i Vuk Matović zauzeli su peto mesto u finalnoj trci dvojaca bez kormilara i
ostvarili odličan plasman uz sjajan rezultat (3:10,94), dok je Jovana Arsić drugim mestom u C
finalu (4:11,26) ukupno četrnaesta.
Tri od šest posada koje su veslale finalnu trku dvojaca bez kormilara su osvoljile medalje na
nedavno završenom Svetskom prvenstvu za juniore u Češkoj, među kojima je i posada Grčke,
aktuelni svetski šampion u ovoj disciplini.
Zlatnu medalju osvojili su, sa 3:05,65, Slovenci Grace i Domanjko, koji su sjajnom trkom
neprijatno iznenadili najveće favorite, svetske prvake, Nastopulosa i Lampridisa (3:06,85), dok
je bronza pripala Australijancima Kohrenu i Votsu (3:07,52). Ispred našeg dvojca bili su i
Britanci Nainbi-Laksmar i Džopling (3:09,37), a iza Turci Kazakli i Girisken (3:16,64).
- Momci su dali sve od sebe u veoma jakoj trci, borili se lavovski i bili peti. Možda su mogli da
budu četvrti, ali ovde su bile tri izvanredne posade - Slovenije, Grčke i Australije. Pokušali smo
da osvojimo medalju, ali nismo uspeli. Nikola i Vuk su veslali taktički dobro, ali u drugom delu
jednostavno nisu izdražali. U dve prethodne trke bili su za Slovencima samo sekundu, u finalu
pet, razlog su dve iscrljujuće trke, posebno jučerašnje u kojoj su se borili protiv kontra vetra što
je na njima, kao neuporedivo lakšim od ostalih, ostavilo dublji trag - rekao je trener Aleksandar
Ivković.
Finalnu trku dvojaca bez kormilara možete pogledati klikom na sledeći link.
Takmičenje je završila i Jovana Arsić, zauzevši, sa 4:11,26, drugo mesto u C finalu, čime je
osvojila 14. mesto u generalnom plamanu.