Page 60 - 2009

Basic HTML Version

- Da nisam imala kiks u prvoj trci u kojoj sam bila sasvim dekoncentrisana, verujem da bih
veslala u B finalu. Druge dve trke izveslala sam znatno bolje, kao i današnju. Možda sam mogla
bolje da odradim sam start i finiš, ali definitivno staza od 1.000 metara nije naša, već ona na
2.000. Srećna sam što su momci ušli u A finale i šteta što nisu uspeli da osvoje medalju - rekla
je Jovana Arsić, koja će kao i Vuk Matović i Nikola Simović imati priliku da trenira na regatnoj
stazi u Singapuru, sve do povratka u Srbiju 27. avgusta.
Današnjim finalnim trkama, završena su veslačka takmičenja na prvim Olimpijskim igrama
mladih u Singapuru.
Sedam medalja za posade iz Srbije na Balkanskom
šampionatu
Na Balkanskom šampionatu, koji je održan od 04. do 05.09.2010. godine, u grčkom gradu
Kastoriji, posade iz Srbije osvojile su dve srebrne medalje medalje i pet bronzanih odličja.
Prvu medalju za našu reprezentaciju osvojili su Uroš Stanojević i Dušan Novaković, koji su, sa
vremenom 7:13,75, osvojili treće mesto u disciplini dubl skul za kadete.
Juniorski četverac bez kormilara, koji je nastupio u sastavu Luka Miladinović, Aleksandar
Marinkovski, Luka Lekić i Dejan Jovičić, najuspešnija je naša posada prvog takmičarskog dana.
Naš juniorski četverac bez kormilara je osvojio srebrnu medalju, izveslavši deonicu od 2000
metara u vremenu 6:47,04 .
Na pobedničko postolje se zatim popeo skifista Aleksandar Filipović. Aleksandar je trku završio
u vremenu 7:27,68 , što je bilo dovoljno za treće mesto u konkurenciji skifova za juniore.
Poslednju medalju prvog takmičarskog dana, našoj reprezentaciji doneli su Miloš Urukalo i
Aleksa Đokić, koji su bili trećeplasirani u disciplini dubl skul za juniore (06:56,74).
Drugog takmičarskog dana, prva naša posada koja se popela na pobedničko postolje je
kadetski četverac bez kormilara, koji je veslao u sastavu Nikola Selaković, Ivan Stanišić, Petar
Božinović i Ignjat Đorđević, koji je zauzeo treće mesto, izveslavši trku u vremenu 06:36,23.
Uspeh kadetskog četverca bez kormilara ponovio je juniorski četverac skul. Miloš Urukalo,
Aleksa Đokić, David Pap i Dejan Bošković su zauzeli treću poziciju, prešavši deonicu od 2000
metara za 06:18,20 .
Drugu srebrnu medalju našoj reprezentaciji, u poslednjoj trci na Balkanskom šampionatu u
Kastoriji, doneo je juniorski osmerac, koji je nastupio u sastavu Luka Miladinović, Aleksandar
Marinkovski, Luka Lekić, Dejan Jovičić, Nikola Simović, Vuk Matović, Aleksandar Filipović, Miloš
Vereš i korm. Filip Lekić (05:55,98).