Page 52 - 2009

Basic HTML Version

Miloš Šćepanović, Dragiša Milovanović, Miloš Aleksić je trijumfovao u B finalu pa je šampionat
završio na visokom sedmom mestu. Martin Mačković je u B finalu skifa zauzeo drugo mesto s
vremenom 7:18.33 pa mu je u konačnom skoru pripalo osmo mesto. U B Finalu dubl skula
Petar Jovanović i Marko Jošić su s vremenom 6:49.13 bili četvrti, ukupno 10. na prvenstvu.
Na Bledu smo imali tri ženske posade. Dubl skul Ljiljana Jošić, Zorica Mrđa trijumfovao je u B
finalu s vremenom 7:23.93 pa je šampionat završio na sedmom mestu. Ženski četverac skul
Aleksandra Knežević, Jelena Momirov, Milica Lugonja, Luna Ugrenović je s vremenom 7:15.52
bio drugi u B finalu, dok je Nađa Ilić u ženskom skifu završila šampionat na 13. mestu. U
odličnoj trci repesaža s vremenom 8:29.32 bila četvrta sa svega 28 stotinki zaostatka iza
trećeplasirane Estonke Tohu. Prethodno je u kvalifikacijama s vremenom 9:09.21 zauzela
četvrto mesto. Prava je šteta što naša skifistkinja nije uspela da se domogne polufinala jer je
izdanjem u repesažu pokazala da ima potencijal i da je samo nedostatak sportske sreće koštao
boljeg plasmana na Bledu.
- Nastup naših juniora na Bledu mogu da okarakterišem uspešnim pogotovo ako se zna da smo
na šampionat otputovali dan pošto je naš seniorski reprezentativac Nemanja Nešić iznenada
preminuo. Zbog tog tragičnog događaja, koji je potresao ceo veslački sport u Srbiji, a i šire, i
dalje smo svi u šoku pa je svaki rezultat na Bledu predstavljao uspeh - kazao je Nebojša Ilić,
selektor veslačke reprezentacije Srbije, koja je na Bledu u znak žalosti za Nemanjom Nešićem
nastupala sa crnim florom.
- Četverac sa kormilarom je osvajanjem zlata ostavio najjači utisak. U finalu je odveslao
izuzetno dobru trku postavši evropski prvak sa gotovo pet sekundi prednosti u odnosu na
vicešampione Italijane. Dvojac bez kormilara je takođe bio na visokom nivou i umalo je ostao
bez medalje koja bi upotpunila dobar utisak. Ipak, pauza Šljukića od deset dana nakon regate u
Minhenu zbog bolesti ostavila je traga i svakako da na Bledu zbog toga nije bio u stanju da na
najvišem nivou odvesla sve tri trke u samo dva dana. Samim plasmanom u finale prijatno je
iznenadio i osmerac a isto važi i za četverac bez kormilara i ženski dubl skul koji su trijumfovali
u B finalima i tako šampionat završili na sedmim mestima - ocenio je učinak juniora na Bledu