Page 51 - 2009

Basic HTML Version

Četverac sa kormilarom evropski prvak
U finalu Drugog juniorskog evropskog prvenstva na Bledu Bojan Došljak, Aleksandar
Marinkovski, Aleksandar Beđik, Aleksa Stanković i kormilar Mateja Jošić osvojili zlato s
vremenom 6:22.24. – Dvojac bez kormilara četvrti na Starom kontinentu, osmerac šesti
Tri finala, jedna medalja, i to zlatna, skor je Srbije na Drugom juniorskom evropskom prvenstvu
koje je u nedelju, 10. juna 2012, završeno na Bledu (Slovenija). Evropski prvaci postali su Bojan
Došljak, Aleksandar Marinkovski, Aleksandar Beđik, Aleksa Stanković i kormilar Mateja Jošić
koji su u finalu četverca sa kormilarom s vremenom 6:22.24 osvojili zlatnu medalju ostavivši iza
sebe posade Italije (6:26.36) i Ukrajine (6:31.77).
Drugi po uspešnosti od naših 11 posada koje su nastupe na Bledu bio je dvojac bez kormilara
Igor Lončarević, Andrija Šljukić koji je u finalu ove discipline zauzeo četvrto mesto sa svega 64
stotinke zaostatka za bronzanm Mađarima. Trijumfovao je čamac Rumunije (6:43.43), dok je
srebro pripalo Mađarskoj (6:49.27). Osmerac u sastavu Nikola Krlović, Luka Pejanović, Viktor
Pivač, Uroš Marinković, Ignjat Đorđević, Ivan Stanišić, Nikola Selaković, Uroš Stanojević,
kormilar Marko Arvai s vremenom 5:58.16 bio je šesti u finalnoj trci, iza posada Italije (5:38.90),
Rumunije (5:43.77), Belorusije (5:46.86), Češke (5:53.65) i Mađarske (5:56.84).
Ostale naše posade morale su da se zadovolje B finalima. Četverac skul Marko Milovanović,
Miljan Milošević, Dušan Novaković, Luka Jošić je u svojoj grupi polufinala bio peti s vremenom
6:11.04 dok je u borbi za plasman od 7. do 12. mesta s vremenom 6:16.22 zauzeo šesto mesto.
Dubl skul Marko Jošić, Petar Jovanović u B finalu je s vremenom 6:49.13 zauzeo četvrto mesto
pa je u konačnom plasmanu 11. S vremenom 6:20.58 četverac bez kormilara Ljubomir Gavrić,