Page 45 - 2009

Basic HTML Version

U utorak, 22. maja, na stazu, pored Marka Marjanovića izlaze Iva Obradović i četverac bez
kormilara za lake veslače koji su s obzirom na odlične rezultate u kvalifikacijama imali dan
predaha. Iva Obradović će od 17,14 časova u polufinalu skifa pokušati da osvoji jedno od prva
tri mesta koja vode u finale koje je na programu u sredu od 17,10 č. Laki četverac Nenad
Babović, Miloš Tomić, Nemanja Nešić, Miloš Stanojević će od 18,50 časova pokušati da Srbiji
donese prvu olimpijsku „vizu" u Lucernu, treću ukupno pošto su se lani na Svetskom prvenstvu
na Bledu Londona dokopali teški četverac i dvojac bez kormilara. Naša posada se prvim
mestom u kvalifikacijama direktno plasirala u finale a za jedno od dva mesta koja vode u
London boriće se u finalu protiv Holandije, koja se takođe direktno plasirala među šest najboljih,
i SAD, Novog Zelanda, Španije i Brazila (četiri najbolje ekipe iz dve grupe repesaža koji su
veslani u ponedeljak).
- Laki četverac će sutra imati priliku da nam donese još jednu olimpijsku „vizu". Po svemu
prikazanom u Lucernu smatram da će za prva dva mesta koja vode u London, pored nas,
ravnopravno konkurisati i posade Holandije, SAD, Novog Zelanda i Španije. Ivu Obradović
očekuje još jedan stepenik do finala. U Lucernu je u krugu najvećih favorita za London iz
skifašice Australije, Francuske, Novog Zelanda i Danske. Ipak, da bi se uopšte borila za
olimpijsku „vizu" mora prvo maksimalno skoncentrisano da izvesla sutrašnje polufinale - istakao
je Ilić.
U skifovima četiri prvoplasirana čamca će izvaditi olimpijske „vize", dok će se u ostalim
disciplinama samo dve najbolje posade plasirati u London.
Iva Obradović u finalu, Marko Marjanović prvi ispod crte
Naša najbolja veslačica trećim rezultatom polufinala osvojila drugo mesto u svojoj
polufinalnoj trci skifa i tako došla na korak od plasmana na Olimpijske igre u Londonu,
Marjanović s četvrtim mestom u polufinalu završio svoje učešće na kvalifikacionoj regati
za plasman na OI. – Laki četverac u utorak od 17,50 časova vesla za London
Srbija je zabeležila polovičan učinak u polufinalima kvalifikacione regate u Lucernu za plasman
na Olimpijske igre. U utorak, 22. maja 2012, u prepodnevnom programu Iva Obradović je trećim
vremenom polufinala (7:37.99) osvojila drugo mesto u prvoj grupi polufinala i tako se uz
prvoplasiranu Australijanku (7:32.83) i trećeplasiranu Irkinju (7:41.27) plasirala u finale ove
dsicipline koje je na programu u sredu, 23. maja, od 17.10. Četvrto, peto i šesto mesto zauzeli
su čamci Norveške (7:42.55), Ukrajine (7:52.53) i Velike Britanije (7:52.90). Iva Obradović je od
početka trke zauzela mesto koje je vodilo u finale. Posle prvih 500 metara bila je treća, a na
polovini trke pretekla je do tada drugoplasiranu Irkinju i to mesto je čuvala do kraja.
Iz druge polufinalne grupe plasman u finale, iz kojeg će četriri najbolja čamca izvaditi „vizu" za
London, plasirale su se Danska (7:36.13), SAD (7:39.48) i Estonija (7:42.79).
Za razliku od Ive Obradović Marko marjanović nije uspeo da se dokopa finala muškog skifa. U
drugoj polufinalnoj grupi bio je prvi ispod crte za plasman među šest najbolji osvojivši s
vremenom 7:02.69 četvrto mesto. Prva tri mesta osvojili su čamci Hrvatske (6:59.63), Bugarske