Page 44 - 2009

Basic HTML Version

Marjanović ostao u trci za London, dubl skul ispao
Skif Marko Marjanović osvojio drugo mesto u repesažu i tako se plasirao u polufinale
kvalifikacione regate za plasman na OI, Filipović i Bogićević četvrtim mestom u repesažu
završili učešće. – Oluja u Lucernu prekinula takmičenje na sat i po vremena. – U utorak
laki četverac vesla za olimpijsku „vizu“, Iva Obradović i Marko Marjanović za finale
Drugog dana kvalifikacione regate u Lucernu za plasman na Olimpijske igre, koji je obeležila i
oluja zbog koje je prekinuto takmičenje na sat i po vremena, Marko Marjanović je ostao u trci za
London, dok je dubl skul Aleksandar Filipović, Dušan Bogićević ispao iz kombinacije za
olimpijsku „vizu". Marko Marjanović je u odličnoj trci s vremenom 7:41.30 osvojio drugo mesto u
prvoj grupi repesaža i zajedno sa prvoplasiranim Dancem Stephansenom (7:38.62) plasirao se
u polufinale koje je na programu u utorak, 22. maja, od 17,28 časova. Treće, četvrto i peto
mesto osvojili su čamci Estonije (5:57.68), Moldavije (8:04.10) i Kipra (8:30.04) koji su tako