Page 37 - 2009

Basic HTML Version

završila na 12. mestu od 16 prijavljenih posada. U utešnom finalu prvo mesto osvojio je čamac
Rumunije (5:57.79), drugo Rusije (5:58.76), treće Nemačke (5:59.40), četvrto Italije1 (6:00.16),
a peto Novog Zelanda (6:01.00).
- Gledajući sve ukupno ne možemo da budemo zadovoljni nastupom na Svetskom kupu.
Kiksnuli smo na Adi Ciganliji i to je očigledno. Osim polufinalne trke u svim ostalim nismo bili na
nivou koji smo ostvarili na treninzima. Za razliku od regate u Pijedaluku gde smo, u nešto
drugačijoj konkurenciji, osvojili srebro ovde na Adi su nas pobedile neke posade koje smo tamo
savladali. U tom smislu ovde su nas iznenadili Česi, Rusi i Rumuni ispred kojih smo bili ispred u
PIjedaluku. Doduše, oni su verovatno na drugom nivou treninga jer će učestvovati na
olimpijskim kvalifikacijama u Lucernu. Sve u svemu iako nismo zabeležili rezultat kojem smo se
nadali nastavljamo da razmišljamo pozitivno i da se još većim žarom pripremamo za Olimpijske
igre u Londonu koje su nam glavni cilj u ovoj sezoni - ocenio je Radoje Đerić nastup teškog
četverca u Beogradu.
Kada je reč o teškom četvercu Nebojša Ilić je kazao da se u Beogradu i definitivno pokazalo da
ovaj raspored veslača u čamcu ne funkcioniše:
- Svetski kupovi i služe za to da se probaju sve kombinacije. Četverac sa ovim rasporedom je
ostvario dobar rezultat u Pijedaluku ali je u Beogradu podbacio i bio iza nekih posada od kojih je
bio bolji u Italiji.
U B finalu ženskog skifa Ivana Filipović je sa vremenom 7:53.33 zauzela peto mesto pa je svoj
debi na svetskim kupovima završila na 11. mestu u jakoj konkurenciji 16 skifašica od kojih su
bile neke od najboljih veslačica u ovoj discipline na svetu. Prvo mesto u B finalu zauzeo je
čamac Litvanije (7:40.35), drugo Norveške (7:43.05), treće Estonije (7:44.96), četvrto Velike
Britanije (7:45.70), a šesto Ukrajine (7:53.33).
- Zadovoljna sam svojim nastupom na Svetskom kupu u Beogradu. Svaku trku sam odveslala
maksimalno skoncentrisano pa i ovu poslednju u B finalu. Osvojila sam 11. mesto i to je otprilike
realan moj domet u ovom trenutku. Da sam imala možda malo više sreće u polufinalu sa
stazom možda bih otišla i stepenik više ali... - kazala je Ivana Filipović koja, s obzirom na odluku
stručnog štaba da nas u skifu u Lucernu predstavlja Iva Obradović, neće učestvovati na
olimpijskim kvalifikacijama kroz tri nedelje - U dogovoru s trenerima nastaviću da treniram sve
do septembra kada se vraćam u Ameriku gde mi je ostala još jedna godina na koledžu. Zbog
toga neću učestvovati ni na Evropskom prvenstvu. Dalje planove praviću posle završetka
studija.
Nebojša Ilić je prokomentarisao nastup naše reprezentacije u Beogradu:
- Sa dva finala možemo da budemo umereno zadovoljni. U izuzetno jakoj konkurenciji moglo je
da bude bolje, ali je moglo da bude i gore. Iva je sigurno mogla do medalje ali nismo želeli da
rizikujemo pošto nas za 20-tak dana očekuju olimpijske kvalifikacije u Lucernu za koje smo na
ovom svetskom kupu rešili neke dileme. Tako će se u Švajcarskoj za olimijsku "vizu" boriti
Obradovićeva u ženskom skifu, Vasić ili Marjanović u muškom skifu, dok će Babović, Tomić,
Nešić i Stanojević nastupiti ili u lakom četvercu ili će dvojca od njih četvorice veslati u dubl
skulu. Odluku oko konačnog sastava za Lucern moramo da donesemo do sutra, jer je to
poslednji termin da pošaljemo spisak učesnika - kazao je na kraju Ilić.