Page 36 - 2009

Basic HTML Version

Popović i Beđik šesti na Svetskom kupu
U jedinom finalu domaćina na Adi Ciganliji srpski dvojac bez kormilara bez snage u
poslednjih 1.000 metara. – Ivana Filipović 11. u skifu, Radoje Đerić, Nikola Stojić, Goran
Jagar i Miljan Vuković 12. u četvercu bez kormilara
U jedinom finalu u kojem je učestvovao domaćin na Prvom Svetskom kupu na Savskom jezeru
(Ada Ciganlija) u Beogradu (Iva Obradović se plasirala u finale ali nije veslala zbog lakše
povrede) srpski dvojac bez kormilara Jovan Popvić, Nenad Beđik je osvojio šesto mesto s
vremenom 6:42.65. Naš čamac je silovito krenuo u bitku za medalju, ali je posle 1.000 metara
počeo da posustaje tako da je kroz cilj prošao poslednji. Zlato je osvojio čamac Nemačke1
(6:26.45), srebro Velike Britanije1 (6:27.03), a bronzu Grčke1 (6:28.05). Peta je bila posada
Holandije2 (6:36.58), a pretposlednja Češke2 (/6:39.45).
- U želji da što više pokaže u finalu, i zbog toga što je nastupao pred domaćom publikom, naš
dvojac je krenuo prejako. U strahovitom ritmu bio je u trci sve do polovine staze i ravnopravno
se borio za treće mesto sa Britancima. Međutim, od 1.000-tog metra je počeo da gubi ritam i na
kraju je završio trku kao šesti. Bez obzira na to samim plasmanom u finale ostvario je odličan
rezultat, a još jednom se pokazalo da na svetskim kupovima ekipe koje preskoče repesaž su u
velikoj prednosti u finalu. Popović i Beđik su imali trku više u odnosu na osvajače medalje i to se
itekako osetilo u borbi za medalju - kazao je selektor srpske veslačke reprezentacije Srbije
Nebojša Ilić.
U B finalu discipline četverac bez kormilara naša posada u sastavu Radoje Đerić, Nikola Stojić,
Goran Jagar, Miljan Vuković s vremenom 6:02.26 prošla je kroz cilj kao šesta pa je Svetski kup