Page 11 - 2009

Basic HTML Version

Srebro i dve bronze seniora u Zagrebu
Srpski dubl skulovi Miloš Vasić, Marko Marjanović i Aleksandar Filipović, Dušan
Bogićević osvojili drugo, odnosno treće mesto na Internacionalnoj regati u Zagrebu
„Kroacija opena 2012“. – Još pet medalja juniora
Drugog dana dana (15. april 2012) Internacionalne regate u Zagrebu „Kroacija opena 2012"
srpski veslački reprezentativci osvojili su tri medalje. U finalu dubl skula naše posade Miloš
Vasić, Marko Marjanović i Aleksandar Filipović, Dušan Bogićević su sa vremenima 6:25.54 i
6:33.90 osvojili srebrnu, odnosno bronzanu medalju. Trijumf u ovoj disciplini ostvario je čamac
Hrvatske (6:18.93). Naši dublovi su prethodno veslali u kvalifikacijama kroz koje su se plasirali u
finale. Vasić i Marjanović su sa vremenom 6:47.47 trijumfovali u petoj grupi kvalifikacija dok su
Filipović i Bogićević s vremenom 6:42.21 bili drugi u trećoj grupi.
U nedelju, na pravoslavni Uskrs, u Zagrebu u seniorskoj konkurenciji nastupila je još jedna naša
posada. Dvojac bez kormilara Nikola Simović, Vuk Matović trijumfovali su s vremenom 7:14.89
u prvoj grupi kvalifikacija, dok su u finalu s vremenom 7:10.21 osvojili bronzano odličje. Zlato i
srebro u ovoj disciplini osvojili su dvojci Hrvatske i Austrije.
- Drugog dana regate u Zagrebu u seniorskoj konkurenciji najznanimljivija je bila trka dubl
skulova u kojoj su naše posade osvojile dva odličja. Posebno dobru trku odveslali su Vasić i
Marjanović koji su većim delom trke bili ravnopravan rival domaćim takmičarima Martinu i
Sinkoviću, što je odlična informacija ako se zna da su prvi put zajedno seli u dubl skul. U
juniorskoj konkurenciji četverac bez kormilara je potvrdio svoj kvalitet i pokazao da rezultati u