Basic HTML Version

Hrvatske Marija Vekića. Četvrti naš veslač koji je 24. aprila stratovao u kvalifikacijama skifa
Aleksandar Filipović bio je s vremenom 7:20.38 drugi u prvoj grupi kvalifikacija.
U kvalifikacijama dvojca bez kormilara nastupili su Nikola Simović i Vuk Matović. Naš
perspektivni dvojac, koji je u Zagrebu dobio priliku da se oproba u seniorskoj konkurenciji iako je
po godinama tek zakoračio u kategoriju mlađi seniori, bio je treći u drugoj grupi kvalifikacija s
vremenom 7:00.59 i tako se plasirao u finale. U popodnevnom finalu s vremenom 7:02.62 naš
dvojac je bio šesti od sedam posada.
- Sve u svemu možemo da budemo zadovoljni nastupom naših veslača u Zagrebu. U skifu je
bilo prijavljeno mnogo veslača tako da je za plasman u finale trebalo da se pobedi u grupi.
Marjanović i Vasić su uspeli u tome iako su za protivnike imali po rejtingu bolje veslače Sloveca
Špika i Hrvata Vekića. Samim plasmanom u finale su zabeležili odličan rezultat ali su imali
iscrpljujuće trke. Što se tiče dvojca bez kormilara ova sezona mu je prva otkako su postali mlađi
seniori. Što u kvalifikacijama što u finalu protiv sebe su imali seniore sa olimpijskim stažom pa i
sam plasman u finale jeste dobar rezultat - kazao je trener reprezentacije Aleksandar Ivković.
Svoj dan u Zagrebu imao je i podmladak našeg veslanja. U finalu discipline dvojac bez
kormilara prva tri mesta osvojile su juniorske posade iz Srbije. Zlato s vremenom 7:03.79 osvojili
su Lončarević i Šljukić (Partizan), srebro (7:07.04) Došljak i Marinkovski (Partizan) a bronzu
(7:13.23) Krlović i Pejanović (Partizan). Dubl skul Ristić, Rajić (Smederevo) osvojio je zlato u
konkurenciji kadeta (7:12.21), a dubl skul Branković, Aleksandrić srebro (7:11.56) u konkurenciji