Page 2 - 2009

Basic HTML Version

Od najznačanijih rezultata ističemo sledeće: u finalnoj trci dvojca bez kormilara za seniore,
Nikola Stojić i Goran Jagar, osvojili su prvo mesto u vremenu 6.30,18 ispred naše druge
posade Miloš Tomić, Nenad Babović koji su stazu izveslali u vremenu 6.31,39. U dvojcu je
nastupalo 16 čamaca. Kod mlađih seniora Đorđević i Vuković su u finalnoj trci takođe prošli prvi
kroz cilj. Najveća konkurencija bila je kod juniora. U skifu je bilo prijavljeno čak 56 čamaca. Naši
momci zauzeli su prva četiri mesta. Miloš Vasić je prvi prošao kroz cilj, Igor Lucić je bio drugi,
dok je Jovan Jovanović osvojio bronzanu medalju, dok je radoje Đerić bio četvrti. U nedelju
mladi senior Bogićević u skifu je stigao do zlata, a juniorski dubl skul Đerić i Vasić okitili su se
srebrnom medaljom. Selektor Nebojša Ilić probao je i novu seniorsku kombinaciju. U četvercu
su veslali Jagar, Stojić, Tomić, Babović, koji su prvi put zajedno sedeli u čamcu. U finalnoj trci
kroz cilj su prošli drugi, dve sekunde iza posade Slovenije finalista OI u Pekingu. Ova veoma
jaka i masovna regata, učestvovalo je oko 2000 takmičara iz 8 zemalja, pokazala je da sa dosta
optimizma možemo očekivatodlične rezultate u 2009. godini.
Uspešan nastup prvog finalnog dana u Pjediluku
Dva zlata i jedna bronza prvog dana internacionalne regate Memorijal "Paolo d'Aloja"
Prvog finalnog dana tradicionalne međunarodne regate Memorijal "Paolo d'Aloja" u italijanskom
gradiću Pjediluko naši reprezentativci opravdali su očekivanja osvajanjem dve zlatne i jedne
bronzane medalje. Prvog finalnog dana tradicionalne međunarodne regate Memorijal "Paolo
d'Aloja" u italijanskom gradiću Pjediluko naši reprezentativci opravdali su očekivanja osvajanjem
dve zlatne i jedne bronzane medalje. Dvojac Nikola Stojić, Goran Jagar sigurno i dominantno su
u jakoj konkurenciji pokazali kako spremno ulaze u ovu sezonu. Naša posada je vodila celu trku
i na kraju ostavila iza sebe reprezentativce Češke (Makovička, Halupa) kao i najbolji italijanski
dvojac (Leonardo, DeVita). U uslovima dosta jakog kontra vetra u istoj trci, Nenad Babović i
Miloš Tomić zauzeli su peto mesto. Dva srpska dvojca u sutrašnjem finalu "udružiće snage" u
četvercu sa realnim šansama da se uključe u ravnopravnu borbu za najviši plasman sa
posadama Italije i Češke.
U disciplini skif za lake veslače, naš reprezentativac Miloš Stanojević osvoji je prvo mesto
ispred reprezentativca Španije, Hesusa Gonzalesa, a treće mesto zauzeo je Nemanja Nešić
kome je ova trka bila i najbolji nastup u ovoj sezoni (zaostao je iza M. Stanojevića 2,27
sekunde). Ovaj rezultat predstavlja ohrabrenje pred sutrašnji nastup u dublskulu srpskih lakih
veslača. Marko Marijanović na kraju finala skifa plasirao se na peto mesto. Prvi je bio jedan od
najperspektivnijh veslača u ovoj disciplini Litvanac Mindaugas Griskonas ispred Meksikanca
Loringera i Karla Mornatija (Italija). Odličan nastup na ovoj veoma jakoj međunarodnoj regati
naši veslači nastavljaju u nedelju ujutro finalnim trkama drugog dana takmičenja.