ARHIVA VESTI VESLAČKOG
SAVEZA SRBIJE (2009)
Održana I Regata Kupa Srbije u veslanju
U Beogradu, 11.04.2009.godine zvanično je otvorena veslačka sezona održavanjem I Regate
Kupa Srbije u veslanju. Na regati je nstupilo je 115 posada u svim kategorijama.
Najinteresantnija trka bila je u 1x JM u kojoj je pobedio Igor Lucić (VK Partizan), ispred Miloša
Vasića (VK Partizan) i Jovana Jovanovića (VK Smederevo).
Internacionalna regata
"Croatia Open" Zagreb, 18-19. april 2009.
Otvaranje međunarodne veslačke sezone
Veslačka reprezentacija Srbije sutra putuje na Internacionalnu regatu "Croatia Open".
Nastupiće svi kandidati za sastav reprezentacije u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji. Pored njih
učestvovaće i veslački klubovi: "Galeb" (Zemun), "Danubius 1885" (Novi Sad), "Crvena Zvezda"
(Beograd), "Partizan" (Beograd), "Palić" (Palić), "Čurug" (Čurug) i "Zrenex" (Zrenjanin). Na ovoj
velikoj međunarodnoj regati očekuje se učešće oko dve hiljade veslača iz devet zemalja.
Odličan nastup naših veslača na regati
"Croatia Open" u Zagrebu
Šest zlatnih medalja na internacionalnoj regati
Srpski veslači sjajno su započeli sezonu na prvom ovogodišnjem takmičenju u inostranstvu. Na
tradicionalnoj regati "Croatia Open", naši momci su u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji u
subotu i nedelju osvojili 7 zlatnih, 5 srebrnih i 3 bronzane medalje. Srpski veslači sjajno su
započeli sezonu na prvom ovogodišnjem takmičenju u inostranstvu. Na tradicionalnoj regati
"Croatia Open", naši momci su u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji u subotu i nedelju osvojili 7
zlatnih, 5 srebrnih i 3 bronzane medalje.