Basic HTML Version

„troše" tek prvu godinu u juniorskoj konkurenciji u kojoj će moći da se ogledaju i naredne dve
godine.
- Četverac sa kormilarom je ušao u trku malo rezervisano što ga je koštalo boljeg prolaznog
vremena posle prvih 500 metara. Međutim, drugi deo trke je bio na svom nivou. Odlično su
odveslali, u jednom trenutku čak izbili i na drugo mesto, ali su na kraju, posle velike borbe sa
Nemcima, prošli kroz cilj kao treći. Ipak, bronza predstavlja ogroman uspeh za ovu posadu jer je
ubedljivo najmlađa i da će u ovom sastavu u juniorskoj konkurenciji moći da se takmiči i
dogodine - bio je prvi komentar selektora juniorske reprezentacije Srbije Dejana Guslova.
Četvrtog dana šampionata u Plovdivu briljirao je i juniorski dvojac bez kormilara Igor Lončarević,
Andrija Šljukić. Naši momci su probili led četvrtog dana fenomenalnim izdanjem u drugoj trci
polufinala u kojoj su s vremenom 6:47.14 osvojili drugo mesto i tako se u konkurenciji 21
poasade plasirali u finale (nedelja, 19. avgust, 10 č). Prvo mesto u ovoj polufinalnoj trci osvojila
je Mađarska (6:46.84), a treće Češka (6:48.38), koje će se uz naš čamac i tri prvoplasirane
ekipe iz prve grupe polufinala - Rumuniju (6:43.22), Nemačku (6:45.36) i Grčku (6:46.74) boriti
za medalje. U B finale ove discipline nastupiće četvrti, peti i šesti iz prve i druge grupe polufinala
Republika Irska, Poljska i Belgija, odnosno Hrvatska, Francuska i SAD.
Lonačarević i Šljukić, koji su se u polufinale plasirali direktno iz kvalifikacija osvojivši prvo mesto
u svojoj grupi, od početka bitke za finale su krenuli silovito. Posle prvih 500 metara bili su na
drugoj poziciji, koju su vešto i sigurno čuvali. U poslednjih 500 metara izbili su na čelo ali su u
samom finišu izgubili polufinalnu pobedu od Mađara koji su kroz cilj prošli sa svega 30 stotinki
prednosti u odnosu na naše veslače.
- Poput četverca sa kormilarom i dvojac bez kormilara je imao odličan dan u Plovdivu. Veći deo
polufinalne trke Šljukić i Lončarević su odveslali na visokom tehničkom i taktičkom nivou. Od
početka su kontrolisali situaciju na stazi, u jednom trenutku su čak bili na čelu, ali su n kraju
prošli kroz cilj kao drugi što samo po sebi nije bitno s obzirom da su tri najbolje posade išle u
finale. U sutrašnjoj borbi za medalju očekujem, pre svega, da odveslaju dobru trku a po
dosadašnjim rezultatima smatram da mogu da uđu i u kombinaciju za postolje. Napominjem da
je za Lončarevića i Šljukića i sam plasman među šest najboljih na svetu u konkurenciji čak 21
posade ogroman uspeh tim pre što se, kao i u slučaju sa četvercem sa kormilarom, radi o
najmlađim akterima u ovoj disciplini - „podvukao" je Guslov.
Juniorski muški dubl skul Viktor Pivač, Martin Mačković veslaće u B finalu (nedelja, 19. avgust,
8,35 č). Pivač i Mačković, koji su napravili veliki uspeh samim plasmanom u polufinale u
konkurenciji 32 posade imajući u vidu da su tek zakoračili u juniorsku konkurenciju, u borbi za
finale su sa vremenom 6:45.32 zauzeli peto mesto. Prva tri mesta koja su donosila plasman u
finale zauzele su Švajcarska (6:32.35), Belgija (6:33.63) i Poljska (6:34.33), dok će
četvrtoplasirana Norveška (6:34.78) i šestoplasirana Litvanija (7:02.12) sa našim momcima
veslati za plasman od 7. do 12. mesta.
- Vreme Viktora Pivača i Martina Mačkovića tek dolazi. U ovom trenutku B finale je njihov
maksimum, u isto vreme i veliki rezultat, pogotovo ako se zna da u ovoj disciplini u konkurenciji
bilo čak 32 posade a da je naš dubl skul ove godine imao vatreno krštenje na juniorskoj sceni -