Page 8 - 2009

Basic HTML Version

Zlato za Ivu Obradović u skifu, bronza za laki četverac
Iva Obradović na Internacionalnoj regati u Pijedaluku osvojila najsjajnije odličje, četverac
bez kormilara Nenad Babović, Miloš Tomić, Nemanja Nešić, Miloš Stanojević treći u
finalu
Srbija je na Veliku subotu, 14. aprila 2012, osvojila dve medalje na Internacionalnoj regati u
Pijedaluku (Italija). Najsjajnijiom odličjem okitila se Iva Obradović koja je u finalu skifa 7:36.94
ubedljivo osvojila prvo mesto, sa gotovo šest sekundi prednosti u odnosu na drugoplasiranu. U
istoj trci druga naša takmičarka Ivana Filipović osvojila je visoko četvrto mesto s vremenom
7:46.18. U ovoj disciplini medalje su osvojili i čamci Litvanije (7:42.03) i Švedske (7:45.34). Dan
ranije Iva Obradović je s vremenom 8:19,01 ubedljivo trijumfovala u prvoj kvalifikacionoj grupi
ispred čamaca Republike Irske, Zimbavbea, Litvanije2 i Norveške, dok je Ivana Filipović s
vremenom 8:17,52 osvojila prvo mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi ispred čamaca Švedske,
Litvanije, Italije2 i Španije.
U finalu discipline četverac bez kormilara za lake veslače naša posada u sastavu Nenad
Babović, Miloš Tomić, Nemanja Nešić, Miloš Stanojević s vremenom 6:07.22 prošla je kroz cilj
kao treća iza čamaca Južnoafričke Republike (6:01,30) i Francuske (6:02.42). Naš laki četverac
se bronzane medalje dokopao u poslednjih 500 metara trke kada je sa trećeg mesta istisnuo
Špance. Inače, Nenad Babović, Miloš Tomić, Nemanja Nešić i Miloš Stanojević su prvog dana