Page 48 - 2009

Basic HTML Version

Iva Obradović bez „vize“ za London
Naša najbolja veslačica petim mestom u finalu skifa na kvalifikacionoj regati u Lucernu
ostala bez plasmana na olimpijske igre
Srbija nije dobila i treću posadu koja će je predstavljati na Olimpijskim igrama u Londonu. Posle
četverca bez kormilara i dvojca bez kormilara, koji su olimpijske „vize" dokopali lane na
Svetskom prvenstvu na Bledu, u poslednjem pokušaju do najveće svetske smotre sporta nije
uspela da dođe ni Iva Obradović. U finalu skifa, u sredu 23. maja 2012, na kvalifikacionoj regati
u Lucernu za plasman na OI naša najbolja veslačica je s vremenom 7:52.68 osvojila peto mesto
i tako ostala prva ispod crte za London. Prva četiri mesta koja su vodila na 30. olimpijske igre
zauzeli su čamci Australije (7:38.79), Danske (7:41.45), SAD (7:44.91) i Republike Irske
(7:48.07). Poslednje mesto pripalo je Estoniji (7:57.33).
Iva Obradović je u odsudnu bitku za svoje druge olimpijske igre (učestovala na Olimpijskim
igrama u Pekingu gde je bila 11) krenula slabo. Posle prvih 500 metara bila je na poslednjem
mestu ali je od tog trenutka počela da pojačava ritam. Prvo je na polovini trke prestigla čamac
Estonije, potom i Irkinju tako da je na 800 metara od cilja došla je do četvrte pozicije, pozicije
koja je vodila u London. Sledećih 500 metara trajala je mrtva trka između Obradovićeve i
Puspure, koju je naša veslačica ove sezone ubedljivo dobila četiri puta (kvalifikacije i finale u
Pojedaluku i kvalifikacije na Svetskom kupu u Beogradu i polufinale u Lucernu). Irkinja je imala
više snage u poslednjih 300 metara osvojivši četvrto mesto. Šteta, prava šteta. Pogotovo ako se
zna da je Obradovićeva ove sezone briljantno veslala, a jedini kiks koji je napravila desio se baš