Basic HTML Version

Još tri medalje za Srbiju u Italiji
Na pravoslavni Uskrs na prestižnoj regati u Pijedaluku dubl skul Iva Obradović, Ivana
Filipović i četverac bez kormilara Radoje Đerić, Nikola Stojić, Milljan Vuković, Goran
Jagar osvojili srebra, a četverac bez kormilara za lake veslače Nenad Babović, Miloš
Tomić, Nemanja Nešić, Miloš Stanojević „upisao“ još jednu bronzu. – Ukupan skor Srbije
u Italiji: jedno zlato, po dva srebra i bronze
Srbija je na pravoslavni Uskrs u nedelju, 15. aprila 2012, osvojila još tri medalje (dve srebrne i
jednu bronzanu) na Internacionalnoj regati u Pijedaluku (Italija). Posle zlata Ive Obradović u
skifu i bronze četverca bez kormilara za lake veslače Nenad Babović, Miloš Tomić, Nemanja
Nešić, Miloš Stanojević u subotu, dan kasnije odličjem na prestižnoj regati okitili su se i četverac
bez kormilara Radoje Đerić, Nikola Stojić, Milljan Vuković, Goran Jagar, dubl skul Iva
Obradović, Ivana Filipović i ponovo četverac bez kormilara za lake veslače Nenad Babović,
Miloš Tomić, Nemanja Nešić, Miloš Stanojević. Tako je srpska veslačka reprezentacije Srbije na
prvom zvaničnom testu u olimpijskoj godini osvojila pet medalja - jednu zlatnu i po dve srebrne i
bronzane.
Četverac bez kormilara u izmenjenom sastavu u odnosu na subotu (umesto Popovića i Beđika
selektor je u teški četverac ubacio Stojića i Đerića) u nedelju je osvojio srebrnu medalju. U
izuzetno neizvesnom finalu ove discipline, u kojem je razlika između prva četiri čamca iznosila
samo sekundu i po, s vremenom 6:18.45 prošao je kroz cilj kao drugi sa manje od sekunde
zaostatka za pobedničkom posadom Italije (6:17.49). Naša posada je vodila od početka trke ali
je u samom finišu izgubila najsjajnije odličje od domaćina. Inače, dan ranije u kvalifikacijama