Page 71 - 2009

Basic HTML Version

Kadetski četverac skul Nikola Selaković, Bojan Došljak, Andrija Šljukić, Nemanja Uzanović
zauzeo je drugo mesto u ovoj disciplini, dok je u istoj konkurenciji četverac bez kormilara Igor
Lončarević, Duško Hajduković, Aleksandar Beđik, Aleksa Stanković osvojio bronzu. Kadetski
dvojac bez kormilara Petar Savin, Miloš Aleksić bio je četvrti, dok je žesnki kadetski četverac
skul Milica Slijepčević, Miona Mitrović, Aleksandra Knežević, Nađa Ilić bio peti.
- Možemo da budemo zadovoljni nastupom naših posada i drugog dana Balkanskog
šampionata. Osvojili smo još četiri medalje a ostaje žal što juniorski osmerac i kadetski četverac
skul nisu uspeli da se popnu na vrh postolja. U oba slučaja bolji od naših čamaca bili su Rumuni
posle krajnje neizvesnih i uzbudljivih trka. Ostale posade su postigle manje-više očekivane
rezultate s tim što smo malo više očekivali od kadetskog dvojca bez kormilara. Po rezultatima
morao je da se uključi u borbu za medalju ali je na kraju završio prvenstvo kao četvrti- kazao je
s lica mesta trener veslačke reprezentacije Srbije Aleksandar Ivković.
Dobar start u Plovdivu
Prvog dana EP u Bugraskoj četverac bez kormilara i ženski dubl skul direktno u finale,
dvojac bez kormilara direktno u polufinale, dok će četverac bez kormilara za lake veslače,
muški dubl skul i četverac skul u subotu veslati u repesažu
Srbija je dobro startovala na Evropskom veslačkom prvenstvu koje je u petak, 16. septembra
2011, počelo u u Plovdivu (Bugarska) i koje će trajati do nedelje, 18. septembra. Od šest naših
posada u kvalifikacijama dve su se direktno plasirale u finale jedna u polufinale, dok će tri priliku
za plasman među šest najboljih tražiti kroz repesaž. Led je probio novopečeni učesnik
Olimpijskih igara u Londonu dvojac bez kormilara Nikola Stojić, Jovan Popović koji je u prvoj
kvalifikacionoj trci s vremenom 7:08.52 zauzeo treće mesto i iz „prve" se domogao polufinala
koje je na programu u subotu, 17. septembra, od 10,40 časova.
Prva dva mesta u ovoj grupi kvalifikacija osvojile su posade Rumunije (6:44.40) i Mađarske
(6:53.64) koje su se, pored našeg čamca, direktno plasirale u polufinale. Četvrto i peto mesto
zauzele su Bugarska (7:23.48) i Nemačka (7:41.41) pa će priliku za polufinale tražiti u repesažu.
Iz druge grupe kvalifikacija direktno u polufinale plasirali su se čamci Italije (6:42.34), Poljske
(6:44.98) i Belorusije (6:47.37), a iz treće posade Grčke (6:41.68), Holandije (6:44.75) i Španije
(6:48.31).
Fenomenalnu trku odveslao je naš ženski dubl skul Iva Obradović, Ivana Filipović. Naše
veslačice su s vremenom 7:08.66 ubedljivo trijumfovale u prvoj grupi kvalifikacija ove discipline i
tako se direktno plasirale među šest najboljih posada Evrope. Drugo mesto i plasman u finale
obezbedila je i Češka (7:10.87), dok će trećeplasirana danska (7:15.48), četvrtoplasirana
Mađarska (7:16.25) i petoplasirana Austrija (7:18.29) u repesaž. Iz druge grupe kvalifikacija
direktno u finale plasrale su se Ukrajina (7:10.06) i Italija (7:14.53). Finale u ovoj disciplini na
programu je u nedelju od 11,33 časova.
Četverac bez kormilara Miloš Vasić, Radoje Đerić, Goran Jagar, Miljan Vuković, koji je poput
dvojca bez kormilara na Svetskom prvenstvu na Bledu izvadio olimpijsku „vizu", s vremenom