Page 45 - 2009

Basic HTML Version

pokazali da je napravljena dobitna kombinacija - rekao je Igor Lucić, u paru sa Lukom
Đorđevićem svetski juniorski prvak iz 2009, koji je ove godine pokazao da se nalazi u
izvanrednoj formi pošto je sa osmercem Berklija, na kojem studira, osvojio Otvoreno prvenstvo
Amerike i trijumfovao u čuvenoj regati na Henliju.
Lucić je na kraju dodao da je u velikom slavlju nakon trke kormilar Mateja Jošić završio u vodi a
da će nakon toga što se slegnu emocije otići sa saigračima na po jedno pivo.
Poput četverca sa kormilarom i Ivana Filipović je imala briljantan dan u Amsterdamu. Naša
reprezentativka je s vremenom 7:36.42 trijumfovala u prvom polufinalu ženskog skifa i tako se
plasirala u finale svetskog prvenstva koje je na programu u nedelju, 24. jula, u 14,30 časova.
Ivana je od početka trke zauzela mesto koje je vodilo u finale. U poslednjih 500 metara naša
reprezentativka je pojačala ritam, prvo je pretekla čamac Azerbejdžana, a potom i čamac
Estonije da bi u uzbudljim finišu uspela da kroz cilj prođe kao prva.
Plasman među šest najboljih na svetu iz ove polufinalne trke izborili su i čamci Estonije
(7:36.89) i Azerbejdžana (7:36.92) koji su osvojili drugo, odnosno treće mesto. Četvrto, peto i
šesto mesto zauzele su posade Ukrajine (7:38.55), Republike Irske (7:43.02) i Danske (8:14.00)
koje će u nedelju veslati u B finalu (10,30 č). U drugom polufinalu prva tri mesta i plasman u
finale izborile su posade Litvanije (7:28.51), Nemačke (7:28.62) i Holandije (7:37.28), dok će u B
finale čamci Grčke (7:37.96), Australije (7:40.71) i Mađarske (7:57.97).
Četverac skul za lake veslače Dasti Ferčec, Tihomir Pavlović, Nemanja Delić, Miloš
Milosavljević s vremenom 6:05.72 osvojio je treće mesto u C finalu tako da je takmičenje
završio na 15. mestu. Prvo mesto u C finalu osvojila je posada SAD (5:58.35) a drugo čamac
Norveške (6:01.52).
Ivana Filipović četvrta na svetu
Na Svetskom prvenstvu za seniore do 23 godine naša reprezentativka u finalu skifa s
vremenom 7:42.01 prošla kroz cilj kao četvrta iza čamaca Litvanije (7:28.04), Nemačke
(7:33.02) i Estonije (7:37.03)
Ivana Filipović zaokružila je odličan nastup srpske veslačke reprezentacije na Svetskom
prvenstvu za seniore do 23 godine koje je u nedelju, 24. jula, završeno u Amsterdamu. Samo
dan pošto je četverac sa kormilarom Veselin Savić, Jovan Jovanović, Igor Lucić, Luka Đorđević
(kormilar Mateja Jošić) postao planetarni šampion, a uz to i oborio i svetski svetski rekord,
Filipovićeva je osvojila visoko četvrto mesto na svetu.
U finalu discipline skif naša reprezentativka je s vremenom 7:42 (01) prošla kroz cilj kao četvrta,
iza čamaca Litvanije (7:28.04), Nemačke (7:33.02) i Estonije (7:37.03). U finalu, inače