Page 34 - 2009

Basic HTML Version

Četverac bez kormilara za lake veslače Miloš Tomić, Miloš Stanojević, Nenad Babović,
Nemanja Nešić trijumfovao je u B finalu tako da je Svetski kup u Lucernu završio na sedmom
mestu što mu je doneo jedan bod na svetskoj listi. Naš četverac je trku završio u vremenu
6:07.76. Drugo mesto u B finalu zauzela je posada Češke (6:07.85), a treće posada Kanade
(6:15.69). Posade Francuske i Poljske nisu ni startovale u ovoj trci.
Iva Obradović u B finalu skifa s vremenom 7:51.27 zauzela je peto mesto tako da je u
konačnom plasmanu 11. U B finalu ove discipline prvo mesto je osvojio skif Rusije (7:40.04),
drugo skif Danske (7:44.29), a treće čamac Nemačke 2 (7:44.54). Četvrta je bila Litvanija
(7:47.97) a poslednja Estonija (7:54.06).
- Četverac bez kormilara je finalnu trku završio kao peti. U poslednjih 500 metara našim
veslačima je ponestalo snage i to je najviše doprinelo što nisu otišli i korak više u plasmanu.
Sve do poslednje četvrtine trke bili su konkurentni sa posadama Nemačke i SAD, ali su
posustali u finišu, jer očigledno nisu imali energije da izvuku poslednjih 500 metara. Razlog za
to je verovatno i činjenica da je naš četverac bez kormilara imao trku više od ostalih. Bez obzira
na sve više je nego ispunio cilj na ovom takmičenju i prezadovoljni smo njihovim plasmanom.
Četverac bez kormilara za lake veslače je na kraju završio Svetski kup na visokom sedmom
mestu, a iako nije uspeo da se plasira u finale kao što je to učinio u Hamburgu ponovo je
opravdao očekivanja. Iva Obradović je vidno podbacila u Lucernu, gotovo sigurno zbog toga što
je, zbog svojih obaveza kasno stigla iz Amerike i nije imala dovoljno vremena da podigne formu
s prošlogodišnjeg nivoa, kada je imala šesti rezultat na svetu. Međutim, ubeđen sam da će vrlo
brzo doći do svog nivoa. Novoformirane posade, dubl skul i dvojici bez kormilara, su u Lucernu
pokazali da imaju brzinu, ali da im je neophodno još vremena da se uveslaju. Razdvojili smo
nedavno Stojića i Marijanovića i napravili dva nova dvojica s ciljem da pokušamo da izvadimo u
ovoj disciplini dve vize za London. U nedeljama koje slede videćemo kako će se sve razvijati.
Najbitnije u ovom trenutku je da imamo mnogo posada koje ostvaruju rezultate u okviru
olimpijske norme. Do početka Svetskog prvenstva na Bledu, na kojem će se vaditi vize za
London, imamo dovoljno vremena da ovo najvažnije takmičenje u ovoj godini dočekamo
maksimalno spremno - ocenio je nastup sprske veslačke reprezentacije u Lucernu selektor