Page 32 - 2009

Basic HTML Version

Jedno finale u Lucernu
Četverac bez kormilara Miloš Vasić, Radoje Đerić, Goran Jagar, Miljan Vuković plasirao
se u finale, četverac bez kormilara za lake veslače Miloš Tomić, Miloš Stanojević, Nenad
Babović, Nemanja Nešić u foto-finišu ostao bez plasmana među šest. – Dubl skul Marko
Marjanović, Dušan Bogićević trijumfovao u C finalu
Srpska veslačka reprezentacija Srbije imaće jednog predstavnika u borbi za medalje na Trećem
svetskom kupu u Lucernu, poslednjem ove godine. Od tri naše posade koje su u subotu, 9. jula,
drugog dana SK, učestvovale u polufinalima jedna se domogla finala dok će se preostale dve
boriti u B finalima za plasman od sedmog do 12. mesta. Finala i B finala su na programu u
nedelju, 10. jula, a program počinje od 9 časova.
Četverac bez kormilara Miloš Vasić, Radoje Đerić, Goran Jagar, Miljan Vuković u drugoj
polufinalnoj trci ove discipline osvojio je drugo mesto u vremenu 5:58.90 i tako se plasirao među
najboljih šest svetskih selekcija. U ovoj trci trijumfovala je posada Nemačke 1 (5:58.01), a treće
mesto, koje je takođe donosilo plasman u finale, pripalo je Novom Zelandu (6:01.27). U prvoj
polufinalnoj trci prva tri mesta pripala su posadama Velike Britanije, Grčke i SAD1. Tako će se u
nedeljnom finalu za medalje boriti Srbija, Nemačka 1, Novi Zeland, Velika Britanija, Grčka i
SAD1.
Samo 10 stotinki je nedostalo četvercu bez kormilara za lake veslače Miloš Tomić, Miloš
Stanojević, Nenad Babović, Nemanja Nešić da ponovi uspeh sa Drugog svetskog kupa u
Hamburgu i da se plasira u finale. U izuzetno zanimljivoj i dramatičnoj prvoj polufinalnoj trci
naša posada je u foto-finišu ispustila mesto koje je vodilo među šest najobljih i na kraju trku
završila kao četvrta u vremenu 6:02.95 pa će se u nedelju boriti u B finalu. Prva tri mesta
osvojile su posade Velike Britanije (6:01.42), Australije (6:02.80) i Južnoafričke Republike
(6:02.85). U nedeljnom B finalu pored našeg četverca bez kormilara za lake veslače
učestvovaće i posade Kanade, Francuske, Češke, Poljske i Nemačke.
Iva Obradović nije uspela da se domogne finala u disciplini skif. Naša veslačica je bila šesta u
drugoj polufinalnoj trci s vremenom 8:04.72. Prva tri mesta i karte za finale osvojile su posade
Češke (7:42.49), Novog Zelanda (7:45.72) i Azerbejdžana (7:49.85). U nedeljnom B finalu pored
naše Ive Obradović takmičiće se i čamci Litvanije, Danske, Rusije, Nemačke 2 i Estonije.
Novoformirani dubl skul Marko Marjanović, Dušan Bogićević pobedio je u C finalu ove dsicipline
s vremenom 6:23.24 pa je Svetski kup u Lucernu završio na 13. mestu. U D finalu discipline
dvojac bez kormilara naše posade Aleksandar Filipović, Jovan Popović te Nikola Stojić, Goran
Todorović zauzele su treće (6:48.02), odnosno šesto mesto (7:05.68).
- Četverac bez kormilara je samim plasmanom u finale ostvario veliki uspeh. Iako mlad sastav
pokazao je da polako ali sigurno ulazi u formu. Popravili su utisak sa Svetskog kupa u Minhenu
a odveslali su izuzetno kvalitetno što nam daje za pravo da se nadamo da mogu bolje nego li
prošle godine. Četverac bez kormilara za lake veslače je u jednoj od najzanimljivijih trka dana
izgubio plasman u finala u poslednjih desetak metara ali možemo da budemo zadovoljni i
njihovim nastupom u polufinalu i prethodnim trkama tim pre što se radi o posadi koja je nedavno
oformljena. Ni Iva Obradović nije uspela da se domogne najboljih šest ali i od nje i od lakog
četverca očekujemo da sutra u B finalu odveslaju rezulat oko olimpijske norme što nam je u
ovom trenutku najbitnije. Drugog dana istakao se dubl skul koji je trijumfovao u C finalu i tako
takmičenje završio kao 13. To je odličan rezultat pogotovo ako se zna da je dubl skul jedna od