Page 22 - 2009

Basic HTML Version

Zlato je osvojio i Dušan Milovanović sa osmercem Vašingtona. U finalu trke u kategoriji Second
Varsity Eight u vremenu od 5:36.969 osvojio je prvo mesto ispred posada Harvadra (5:38.526) i
Viskonsina (5:46.485). Srbija je imala još jednog predstvanika u ovoj trci. Veslajući za osmerac
Berklija Jovan Popvić je zauzeo šesto mesto s vremenom 5:50.791.
Održano drugo kolo omladinske lige
Prošle subote (11. jun) u Čurugu je održano drugo kolo omladinske lige Srbije. Takmičile su se
posade pionira (ispod 15 godina) i kadeta (15 i 16 godina) i to u disciplinama: skif, dubl skul,
četverac skul, dvojac bez kormilara, četverac bez kormilara, dvojac sa kormilarom, četverac sa
kormilarom i osmerac sa kormilarom. Utiske sa takmičenja veslačkog podmlatka Srbije preneo
nam je generalni sekretar Veslačkog saveza Srbije Nebojša Jevremović:
- I drugo kolo omladinske lige u Čurugu je potvrdilo opravdanost i značaj organizovanja ovog
takmičenja. Učestovao je veliki broj posada, a pohvale za organizaciju zaslužuje Veslački klub
Čurug, inače najmlađi veslački klub u zemlji. Poslužilo nas je vreme pa su sve trke održane u
ranije određenim terminima i to u najboljem mogućem redu što je doprinelo lepom utisku koji
smo poneli sa samog takmičenja - kazao je Nebojša Jevremović.
Srpske posade u repesažima
Dvojac Stojić, Marjanović četvrti u svojoj kvalifikacionoj grupi, četverac bez kormilara za
lake veslače Nešić, Stanojević, Babović, Tomić treći u svojoj
Srpski veslači nisu uspeli da se direktno plasiraju u finale Drugog Svetskog kupa koji je u petak,
17. juna, počeo u Hamburgu. Dvojac Marko Marjanović, Nikola Stojić s vremenom 6:41.37 bio je
četvrti u svojoj kvalifikacionoj grupi u kojoj je trijumf i direktan plasman u finale odneo prvi dvojac
Nemačke s vremenom 6:30.05. Četverac bez kormilara za lake veslače Nemanja Nešić, Miloš
Stanojević, Nenad Babović, Miloš Tomić s vremenom 6:03.71 bio je treći u svojoj kvalifikacionoj
grupi u kojoj je prvo mesto osvojila najbolja postavka Nemačke s vremenom 5:55.04 i tako se
direktno plasirala u finale. Naše posade novu priliku za plasman u finale imaće u repesažima
koji se voze u subotu, 18. juna.
Start repesaža u disciplini dvojac u grupi u kojoj su pored naših veslača i posade Poljske,
Brazila i Južnoafričke Republike zakazan je za 10,46 časova, dok bi od 12,20 časova trebalo da
počne repesaž za četverac bez kormilara za lake veslače u kojima će se srpska posada boriti
sa posadama Poljske, Brazila, Južnoafričke Republike i druge posade Kine.