Page 12 - 2009

Basic HTML Version

Nastavak dobrih rezultata na "Croatia Open-u" - 11 medalja
drugog dana takmičenja
Drugog takmičarskog dana Internacionalne regate "Croatia Open", posade iz Srbije su se
jedanaest puta popele na pobedničko postolje, osvojivši pet zlatnih, četiri srebrna i dva
bronzana odličja.
Prvu medalju posadama iz Srbije doneo je kadetski četverac bez kormilara "Danubiusa", koji je
nastupio u sastavu Nikola Kekić, Nikola Ristić, Miloš Aleksić i Petar Savin, ubedljivim trijumfom
sa vremenom 7:11,28.
Drugo mesto u konkurenciji dubl skulova za juniore, pripalo je Dušanu Novkoviću i Urošu
Stanojeviću, kombinovanoj posadi "Partizana" i "Smederevo", sa vremenom 7:12,47.
Disciplina skif za kadete donela je dve medalje posadama iz Srbije. Drugo mesto pripalo je
Nikoli Selakoviću iz "Smedereva" (8:24,45), dok je Petar Vasiljević iz "Grafičara" bio
trećeplasirani (8:32,54).
Nakon jučerašnjeg drugog mesta u juniorskoj konkurenciji, Zorica Mrđa, skifistkinja "Čuruga",
danas je ubedljivo trijumfovala u konkurenciji kadetkinja, završivši trku u vremenu 9:14,72.
Seniorski četverac skul "Crvene Zvezde", koji je nastupio u sastavu Nenad Beđik, Miloš Čudić,
Predrag Lackov, Milovan Antović osvojio je srebrnu medalju izveslavši trku sa vremenom