Page 49 - 2009

Basic HTML Version

Nikola Stojić i Marko Marjanović zauzeli su drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, čime su
ostvarili direktan plasman u polufinale. Naš najbrži dvojac je trku izveslao u vremenu 6:34,28 ,
iza prvoplasirane posade Grčke.
U disciplini četverac bez kormilara, Radoje Đerić, Miljan Vuković, Goran Jagar i Miloš Vasić su
ubedljivo trijumfovali u kvalifikacijama. Naš četverac je nešto lošije startovao i prvih 500 metara
prošao kao trećeplasirani. Međutim, nakon što je naša posada pojačala tempo, prestignut je
nemački četverac, dok je na 400 metara pre kraja trke usledila kraća borba sa posadom
Kanade, za koju se očekivalo da bi mogla da predstavlja iznenađenje u ovoj disciplini. Međutim,
ni Kanađani nisu uspeli da pruže ozbiljniji otpor, tako da je naša posada trijumfovala sa
vremenom 6:00,46 , skoro 4,5 sekunde ispred drugoplasirane posade Kanade.
Miloš Tomić, Nenad Babović, Miloš Stanojević i Nemanja Nešić, zauzeli su drugo mesto u
četvercu bez kormilara za lake veslače i veslaće četvrtfinalnu trku u popodnevnom delu
programu. Laki četverac je trku izveslao u vremenu 6:10,05 , iza prvoplasirane posade
Švajcarske.
Polufinalne trke su na programu u subotu popodne, dok je nedelja rezervisana za finala i borbe
za medalje.
Laki četverac u borbi za medalju sutra, dvojac i četverac u B
finalima
Miloš Tomić, Nenad Babović, Miloš Stanojević i Nemanja Nešić, u četvercu bez kormilara za
lake veslače, izborili su se za plasman u finale III Regate Svetskog kupa u Lucernu.
U jučerašnjoj četvrtfinalnoj trci, u kojoj su prve tri posade sa manje od sekunde razlike prošle
kroz liniju cilja, uz fotofiniš, naš laki četverac osvojio je treće mesto sa vremenom 6:02,99 . U
današnjem polufinalu, naša najuspešnija posada u Lucernu bila je druga, sa vremenom 5:58,00,
samo devet stotinki iza prvoplasirane posade Italije.
"Laki četverac bez kormilara je izveslao najbolju trku do sada, upravo u polufinalu, kada je i bilo
najpotrebnije. O jačini konkurencije u ovoj disciplini dovoljno govori podatak da aktuelni svetski
prvaci, četverac Nemačke nije uspeo da se izbori za svoje mestu u finalnoj trci, kao i činjenica
da su prve četiri posade u našoj polufinalnoj grupi trku završile sa razlikom manjom od pola
sekunde. Sama trka je bila izuzetno neizvesna, međutim, naš laki četverac je vodio od samog
početka trke, što mu je na kraju i donelo sigurno drugo mesto i plasman u finale." - izjavio je
neposredno nakon trke četveraca za lake veslače, Nebojša Ilić, selektor veslačke reprezentacije
Srbije.
U disciplini četverac bez kormilara, Radoje Đerić, Miljan Vuković, Goran Jagar i Miloš Vasić,
posle ubedljivog trijumfa u kvalifikacija, zauzeli su peto mesto u polufinalnoj trci, koju su izveslali
u vremenu 5:57,84, tako da će morati da se zadovolje ulaskom u B finale i borbom za plasman