Page 44 - 2009

Basic HTML Version

Bronza za dvojac, četverac za lake veslače četvrti
U nedelju, 20.06.2010. godine, poslednjeg takmičarskog dana II Regate Svetskog kupa u
Minhenu, Nikola Stojić i Marko Marjanović osvojili su bronzanu medalju u disciplini dvojac bez
kormilara, dok je četverac bez kormilara za lake veslače zauzeo četvrto mesto.
Nikola i Marko su trku izveslali u vremenu 6:43,53 , zauzevši ubedljivo treće mesto iza posade
Novog Zelanda i Velike Britanije.
Četverac bez kormilara za lake veslače, koji je veslao u sastavu Miloš Tomić, Nenad Babović,
Miloš Stanojević i Nemanja Nešić, zauzeo je četvrto mesto u konačnom plasmanu, sa
vremenom 6:11,02.
"Dvojac bez kormilara je ostvario veliki napredak između dva Svetska kupa. Podsetiću da je na I
Regati Svetskog kupa, pre manje od mesec dana, zauzeo deveto mesto, dok se danas našao
na pobedničkom postolju. Jučerašnja polufinalna trka je pokazala da Nikola i Marko, mogu
ravnopravno da se bore sa ekipom Novog Zelanda, definitivno najbržim dvojcem na svetu,
danas. Četverac bez kormilara za lake veslače nije dovoljno agresivno ušao u trku, na prvih 500
metara su bili šesti i postepeno su poboljšavali svoj rezultat. Sa agresivnijim startom, uveren
sam da ova ekipa može doći do medalje na narednom takmičenju." - izjavio je neposredno
posle finalne trke četverca za lake veslače Nebojša Ilić, selektor naše reprezentacije.
Radoje Đerić, Miljan Vuković, Goran Jagar i Miloš Vasić koji su juče ostali na korak do
plasmana u finale u disciplini četverac bez kormilara, bili su trći u B finalu, sa vremenom 6:11,48
, čime su zauzeli deveto mesto u ukupnom plasmanu.