Page 41 - 2009

Basic HTML Version

u polufinale, koje je na programu u subotu popodne. Nikola i Marko su poveli od samog starta
trke, na prvih 500 metara imali su 2,5 sekunde prednosti nad drugoplasiranom posadom
Južnoafričke republike, dok su u poslednjih 500 metara ušli sa sigurnih 3,5 sekundi prednosti.
Posada Južnoafričke republike je izvanredno izveslala finiš trke, uspela je da se približi našem
najbržem dvojcu na desetak stotinki, međutim Nikola i Marko su zadržali vođstvo i trujumfovali u
svojoj kvalifikacionoj grupi sa vremenom 6:39, 21, 12 stotinki ispred drugoplasirane posade
Južnoafričke republike i sa više od 3,5 sekunde prednosti nad najbržom posadom Nemačke.
Srebrni četverac sa I Regate Svetskog kupa zauzeo je drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj
grupi, čime se izborio za direktan pasman u polufinale, koje je na programu sutra popodne.
Radoje Đerić, Miljan Vuković, Goran Jagar i Miloš Vasić trku su izveslali u vremenu 5:54,44 , što
je bilo sasvim dovoljno za sigurno drugo mesto, koje vodi direktno u polufinale. Naš drugi
četverac, koji je veslao u sastavu Igor Lucić, Luka Đorđević, Nenad Beđik i Igor Perzić, trku je
završio kao šesti u vremenu 6:27,53 i svoje mesto u polufinalu će morati da pronađe kroz
repesaže koji su na programu danas popodne.
U trećoj trci u kojoj su učestvovale naše posade, četverac bez kormilara za lake veslače, koji je
veslao u sastavu Miloš Tomić, Nenad Babović, Miloš Stanojević i Nemanja Nešić zauzeo je
drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i izborio se za plasman u polufinale koje će veslati u
subotu popodne. Naši laki veslači deonicu od 2000 metara prešli za 6:00,54 , dve sekunde iza
posade Velike Britanije, a više od sekunde ispred trećeplasirane posade Nemačke.
Dušan Bogičević zauzeo je četvrto mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i za mesto u nastavku
takmičenja će morati da se izbori kroz večerašnje repesaže. Dušan je više od polovine trke
zauzimao treću poziciju koja vodi direktno u četvrt finale. Međutim, trku je završio u vremenu
7:14,25, što je bilo dovoljno tek za četvrto mesto i preostaje mu još jedna prilika večeras, da
nastavi takmičenje u društvu najboljih skifista sveta.
- Izuzetno sam zadovoljan pobedom dvojca bez kormilara nad najboljim posadama Južnoafričke
republike i Nemačke, te plasmanom u polufinale sa pozicije pobednika iz kvalifikacione grupe.
Trka u disciplini četverac bez kormilara je bila izuzetno teška i neizvesna. Đerić, Vuković, Jagar
i Vasić izveslali su izvanrednu trku i ostvarili odličan rezultat i pored veoma jake konkurencije.
Druga posada četverca, kao i Dušan Bogičević u skifu, imaju još jednu priliku za nastavak
takmičenja večaras. Što se tiče lakog četverca, veoma sam zadovoljan načinom na koji su
izveslali trku. Zauzeli su drugu poziciji, iza posade Velike Britanije, što je bilo u potpunosti u
skladu sa našim dogovrom. - zaključio je, Nebojša Ilić, selektor veslačke reprezentacije Srbije,
neposredno nakon završetka prepodnevnog dela programa.
Drugu posadu naše reprezenatacije u disciplini četverac bez kormilara i Dušana Bogičevića u
skifu, danas popodne očekuju repesaži, dok su polufinala na programu u subotu popodne.