Page 31 - 2009

Basic HTML Version

dvojac i laki dubl skul. Videćemo dalje kako će se stvari odvijati, svi moraju da daju maksimum
kako bi bio ostvaren što bolji plasman - rekao je selektor reprezentacije Srbije Nebojša Ilić.
Sjajan prvi takmičarski dan na takmičenju u Sloveniji nastavio je naš „teški" četverac, u kojem
su Radoje Đerić, Miljan Vuković, Goran Jagar i Miloš Vasić, koji su u kvalifikacijama 2.000
metara preveslali za 6:10,04 minuta i osvojili prvo mesto ispred posada Italije i Kanade, čime se
obezbedili direktno učešće u polufinalu, koje je na programu u subotu.
- Odlično smo izveslali trku - istakli su momci iz četverca u glas. - Povukli smo jako od starta,
sve vreme bili u vođstvu i na kraju zasluženo pobedili.
Posle četvrtog mesta u prepodnevnom programu u kvalifikacionoj grupi u dvojcu bez kormilara,
Nikola Stojić i Marko Marjanović su popravili utisak u repesažu, pa su osvojivši prvo mesto u
popodnevnoj „popravnoj" trci, sa vremenom 6:38,66 minuta, čime su obezbedili plasman u
polufinale, koje će biti održano u subotu.
Plasman u polufinale kroz repesaž je obezbedio i srpski laki dubl skul, u kojem su Miloš
Stanojević i Nemanja Nešić, posle slabije trke i četvrtog mesta u kvalifikacijama, u
popodnevnom delu programa veslali rame uz rame sa favorizovanim Amerikancima i osvojili
drugo mesto. Posada SAD-a je prva prošla kroz cilj u vremenu 6:31,07 minuta, dok su Miloš i
Nemanja, posle opuštanja u finišu jer je i drugo mesto značilo plasman među 12 najboljih, stazu
preveslala za 6:32,36 minuta.
Dušan Bogičević je petim mestom u svojoj grupi u skifu, u prepodnevnom programu, u vremenu
7:28,24 minuta stigao samo do četvrtfinala. Bogičević se, doduše, u prvih 500 metara
ravnopravno nosio sa fantastičnim Nemcem Marselom Hakerom, bio drugi i na nekih 750 metra,
ali mu je tada ponestalo snage, zbog čega je trku na kraju završio tek kao peti. Naš skifista je
utisak znatno popravio u četvrtfinalu, kada je u fantastičnom finišu zauzeo drugo mesto u
vremenu 7:07,49 minuta, što je i za njega značilo plasman u subotnje polufinale.