Basic HTML Version

Konačan bilans: 32 medalje posadama iz Srbije uz izuzetan
nastup naše reprezentacije
Drugi takmičarski dan Internacionalne regate u Segedinu
U nedelju 02.05.2010, drugog takmičarskog dana Internacionalne regate u Segedinu, posade iz
Srbije osvojile su 15 medalja.
Dušan Bogičević ponovo je trijumfovao u disciplini skif za seniore, izveslavši trku za 07:15,88 ,
dok je drugo mesto pripalo Predragu Lackovu iz veslačkog kluba "Zrenex".
Još jedno najsjajnije odličje našoj reprezentaciji doneo je četverac bez kormilara koji je nastupio
u sastavu Nenad Beđik, Igor Lucić, Luka Đorđević i Igor Perzić koji je deonicu od 2000 metara
preveslao za 6:09,88 ostavivši iza sebe drugoplasiranu posadu veslačkog kluba "Iktus" iz
Hrvatske, više od 10 sekundi, dok su trećeplasirani bili reprezentativci Mađarske u čijem
sastavu su veslali aktuelni vicešapioni sveta za mlađe seniore u disciplini dvojac bez kormilara.
Laki dvojac bez kormilara u sastavu Stanković/Rudaković doneo je zlatnu medalju veslačkom
klubu "Grafičar". Jovan Đuričić iz veslačkog kluba "Tamiš" osvojio je bronzanu medalju u
disciplini skif za lake veslače.
U juniorskoj konkurenciji dubl skul "Danubiusa" Urukalo/Đokić zauzeo je drugo mesto.
Kombinovana posada "Partizana" i "Smedereva" Nikolić/Filipović/Simović/Matović trijumfovala
je u disciplini četverac bez kormilara ispred posade "Crvene Zvezde" u sastavu
Marinkovski/Lazić/Lekić/Jovičić. Juniorka "Zrenexa" Jovana Arsić pobednica je trke u disciplini
skif za juniorke.
U konkurenciji kadeta veslači iz Srbije uspeli su da u potpunosti zauzmu podijum u disciplini skif
za kadete. Zlatna medalja pripala je Dušanu Noviću iz "Partizana", dok su srebrna i bronzana
medalja pripale veslačima "Crvene Zvezde" Urošu Marinoviću i Milošu Šćepanoviću. Četverac
bez kormilara "Partizana" u sastavu Krlović/Milovanović/ Ranđelović/Pejanović zauzeo je treće