Page 21 - 2009

Basic HTML Version

Odličan nastup naše reprezentacije: 4 posade - 4 medalje
Prvi dan Internacionalne regate u Segedinu
U subotu, 01.05.2010. godine, prvog takmičarskog dana Internacionalne regate u Segedinu, sve
četiri posade naše reprezentacije uspele su da se popnu na pobedničko postolje.
U disciplini skif za seniore, prvo mesto zauzeo je Dušan Bogičević sa vremenom 07:37,45 ,
srebrni je bio Nenad Beđik, koji je deonicu od 2000 metara preveslao za 07:45,22 , dok je treće
mesto pripalo Predragu Lackovu, koji je u Segedinu nastupio u dresu veslačkog kluba "Zrenex".
Samim tim pobedničko postolje u disciplini skif za seniore pripalo je isključivo posadama iz
Srbije.
"Dušan Bogičević je trku izveslao izuzetno dobro, očigledno je da je konačno ušao u pravi ritam
treninga i trka, te da je pripremni period odrađen izuzetno dobro." - prokomentarisao je pobedu
našeg reprezentativca, Nebojša Ilić, selektor seniorske reprezentacije Srbije.
Dva reprezentativna dvojca bez kormilara osvojila su prva dva mesta, ostavivši iza sebe posadu
Mađarske, koja je aktuelni svetski vicešampion za seniore do 23 godine. Zlato je pripalo Igoru
Perziću i Milošu Čudiću sa vremenom 07:05,09 , dok su drugo mesto zauzeli Igor Lucić i Luka
Đorđević, koji su trku završili sa vremenom 07:11,38. Drugog takmičarskog dana posade ova