Page 13 - 2009

Basic HTML Version

Juniorski dubl "Danubiusa", u sastavu Miloš Urukalo i Aleksa Đokić, osvojio je zlatnu medalju,
dok su drugoplasirani bili Aleksandar Pantelić i Aleksa Suvačarov iz "Galeba". Junori "Crvene
Zvezde", Dejan Jovičić i Luka Lekić, osvojili su srebrnu medalju u disciplini dvojac bez
kormilara.
Kada je reč o kadetima, Filip Lazić i Aleksandar Martinovski, iz "Crvene Zvezde", bili su najbrži
u disciplini dvojac bez kormilara, ostavivši iza sebe Luku Ranđelovića i Luku Pejanovića, iz
"Partizana". Kadeti "Čuruga", Marko Jošić i Petar Jovanović, bili su drugi u disciplini dubl skul.
Drugog takimčarskog dana, u nedelju 11.04.2010. posade iz Srbije osvojile su 9 medalja među
koji su 4 medalje naše reprezentacije.
Ono što su reprezentativne posade Srbije učinile prvog takmičarskog dana u disciplini dvojac
bez kormilara, drugog dana je ponovljeno u disciplini četverac bez kormilara. Ponovo potpuna
dominacija naše reprezentacije i sve tri medalje u ovoj trci dolaze u Srbiju. Najbrži su bili Miljan
Vuković, Goran Jagar, Miloš Vasić, Radoje Đerić koji su trku završili sa vremenom 06:15,12 ,
ostavivši iza sebe Igora Lucića, Luku Đorđevića, Nenada Beđika, Igora Perzića sa vremenom
06:16,96 , dok su trećeplasirani bili Nemanja Nešić, Miloš Stanojević, Nenad Babović, Miloš
Tomić, koji su deonicu od 2000 metara prešli za 06:18,06.
Marko Marjanović i Nikola Stojić, u disciplini dvojac bez kormilara, ne samo da su ponovili
uspeh ostvaren prvog dana takmičenja, osvojivši novu zlatnu medalju u ovoj disciplini, već su i
poboljšali svoje vreme za skoro dve sekunde, završivši trku sa vremenom 06:45,50.
Kombinovana posada "Partizana" i "Smedereva" u sastavu Vladimir Nikolić, Luka Pejanović,
Nikola Simović i Vuk Matović osvojila je bronzanu medalju u disciplini četverac bez kormilara za
juniore.
U konkurenciji kadeta, veslačica "Crvene Zvezde" Nina Jovanović pobednica je trke u skifu, dok
je u muškoj konkurenciji pobedu odneo Dušan Novaković iz "Partizana". Kadeti "Partizana"
Miljan Milošević, Nemanja Uzanović, Strahinja Marković i Bojan Došljak bili najbolji u četvercu
skul, dok su Daniel Kendel, Nikola Kovačević, Petar Savin i Miloš Aleksić iz "Danubiusa" osvojili
su srebro u disciplini četverac bez kormilara.
"Čestitam svim osvajačima medalja na ostvarenim uspesima. Potpuna dominacija u dvojcu bez
kormilara prvog dana takmičenja, sa osvojena prva četiri mesta od 24 posade iz čitave Evrope i
prva tri mesta u četvercima bez korimlara, drugog dana, pokazatelj su ogromnog rad na
pripremama reprezentacije, na kome sam insistirao sa celokupnim stručnim štabom. Naše
reprezentativne posade očekuje još puno rada, zalaganja i odricanja, ali rezultati "Croatia
Opena" nam daju za pravo da budemo optimisti pred međunarodne regate koje nas očekuju u
daljem toku sezone" - izjavio je Nebojša Ilić, selektor veslačke reprezentacije Srbije, nakon