Page 9 - 2009

Basic HTML Version

6:36.85 i zauzeli treće mesto iza estonskog para Raja-Тaimso (6:28.82) i Švajcaraca
Vonarburga i Stofera (6:30.87). "Da smo startovali kako smo očekivali, siguran sam da bismo se
borili za zlato. Ipak, svaka medalja na EP je veliki uspeh. Kada znate da je država odredila
nagrade za ovakve uspehe, onda je to još veći podstrek za nas", rekao je Marko Marjanović.
Treću medalju za Srbiju osvojili su Nemanja Nešić, Miloš Stanojević, Nenad Babović i Miloš
Tomić, koji su nastupili u disciplini četverac za lake veslače. Naša ekipa trku je završila u
vremenu 6:06.88 iza prvoplasiranih Francuska (6:04.85), dok je srebro pripalo Nemačkoj
(6:05.56). "Lakom četvercu ovo je prvo zajedničko veliko takmičenje, pošto je posada
kombinovana od lakog dvojca i lakog dubl skula, koji su nastupali na SP u Poznanju i zato je
njihova bronza sjajan uspeh. Francuzi su pobedili, Nemci, koji su pre tri nedelje postali svetski
prvaci pobegli su im jedva pola dužine čamca, a Čehe, Italijane i Špance su ubedljivo pobedili",
kaže Ilić.
Sjajnom uspehu srpskog veslanja doprineo je i teški četverac, koji je pobedom u B finalu zauzeo
ukupno sedmo mesto. Ovu izuzetno mladu ekipu, čija čak trojica članova imaju manje od 23
godine, činili su Nenad Beđik, Predrag Lackov, Miloš Čudić i Igor Perzić, debitanti na evropskim
šampionatima. U B finalu ubedljivo su pobedili posade Slovenije i Hrvatske, koje su važile za
potencijalne učesnike A finala, a svakako za favorite u B finalu.
Rezimirajući utiske sa do sada najuspešnijeg evropskog prvenstva, selektor Nebojša Ilić
konstatovao je kako je ova prva godina novog olimpijskog ciklusa u kojoj smo u Brestu pored
već dokazanih Stojića i Jagara, dobili još dve posada za London 2012. "Bio bih još srećniji da je
dvojac uzeo zlato. Ipak, prezadovoljan sam jer smo mi jedna mala zemlja, a kada na
Evropskom prvenstvu, gde je konkurencija paklena, osvojite tri medalje, onda znate da smo svi
dobro radili" , zaključio je Ilić.
Evropsko prvenstvo u Brestu održano je u skladu sa najvišim standardima i postavljen je težak
zadatak domaćinima narednog Evropskog prvenstava koje će biti održano u portugalskom
gradu Mortomor O' Veljo. Ovim takmičenjem, završena je veslačka sezona 2008/2009 i već
početkom oktobra počinju pripreme za narednu sezonu.