Page 6 - 2009

Basic HTML Version

osvojili bronzanu medalju. U izuzetno uzbudljivoj trci, deonicu od 2 000 metara izveslali su za
6:31,58. Srebro im je izmaklo za samo 18 stotinki.
Što se konkurencije tiče, o prvoplasiranim Francuzima Tiliju i Betu (rezultat: 6:29,63), dovoljno
govori podatak da su na Olimpijskim igrama u Pekingu osvojili srebrnu medalju, dok su Italijani
Kajanelo i Dela'Akvila (6:31,40) uspeli da odbrane srebro sa prošlog svetskog prvenstva.
Selektor naše reprezentacije, Nebojša Ilić, nakon trke nije krio svoje zadovoljstvo: "U poslednjih
300 metera Babović i Tomić su pretekli Italijane, čak su ugrozili i Francuze koji su im bežali
samo metar, ali presudilo je nekoliko tehničkih grešaka po velikim talasima. Srebro je izgubljeno
za 18 sekundi, ali to nije bitno. Bitno je da su naši veslači dokazali visoku klasu, da su uz rame
sa najboljima, a drugi put uz malo sreće dve, ili tri desetinke mogu da budu u našu korist."
U A finale plasirali su se još Marko Marjanović i Dušan Bogićević koji su u disciplini dublskul
zauzeli šesto mesto. Tri naše ekipe plasirale su se u B finale. U konkurenciji skifova za žene,
Iva Obradović je zauzela prvo mesto u B finalu, sedmo u ukupnom plasmanu, što je napredak
od tri mesta u odnosu na rezultat iz Pekinga. Nikola Stojić i Goran Jagar, ovaj put nisu uspeli da
se plasiraju u A finale i drugim mestom u B finalu zauzeli su osmo mesto u ukupnom plasmanu.
Dublskul za lake veslače u sastavu Miloš Stanojević i Nemanja Nešić bio je deveti.
Činjenica da su sve ekipe bile u okviru olimpijskih normi kao i da je naša reprezentacija bila
jedna od najmlađih na ovom Prvenstvu, s obzirom da su svi sem Nikole Stojića, mlađi od 24
godine, daje puno razloga za optimizam."Kada bronzi Tomića i Babovića dodamo da su sve
ostale naše posade plasirane među prvih deset u svetu, onda moramo da konstatujemo da je
ovo jedan od najboljih rezultata, koje smo ostvarili na svetskim šampionatima u poslednje
vreme", izjavio je Nebojša Ilić, selektor veslačke reprezentacije Srbije.